PDFDrukujEmail

DVD/HD TV  

Dziedzina Hi-Fi i ciągły wzrost wymagań dotyczących jakości obrazu i dźwięku, spowodowały ewolucję TV w kierunku HD oraz towarzyszącego jej dźwięku w stronę wielokanałowego. Większość urządzeń konsumenckich pracujących w standardach HDTV wyposażonych jest w złącza HDMI, którym przesyłane są poszczególne składowe sygnału niezbędne do poprawnego odtwarzania w standardzie HD. W trakcie rejestracji i obróbki materiałów w wysokiej rozdzielczości, sygnał musi przenieść znacznie większą ilość danych w stosunku do klasycznych metod rejestracji.

Ten balast informacji powoduje znaczne zwiększenie częstotliwości, która sięga nawet 3GHz dla sygnałów analogowych. Wymusza to stosowanie złączy BNC i kabli o zminimalizowanym tłumieniu w paśmie ponad 3GHz. W celu ograniczenia strat coraz częściej korzysta się z połączeń i transmisji światłowodowej. Zdjęcia poniżej przedstawiają przedstawicieli złączy związanych z standardem HD.

W związku z ciągłym rozwojem technologii HD i połączeń światłowodowych, można się spodziewać stopniowego wypierania „,miedzi” z instalacji HD, przez różnego rodzaju systemy transmisji opartej na światłowodach.

Źródła sygnału: tunery, kamery HD

Kabel – HDMI, światłowodowy, koncentryczny 75Ohm - NEUTRIK OpticalCon DUO, NEUTRIK OpticalCon QUAD, CORDIAL CVI0628

Złącza – HDMI, NO2F*, NO4F*, BNC

 
Copyright © 2024 Kable i złącza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.