Nowości

PDFDrukujEmail

Neutrik na 138 kowencji AES

Wyjątkowo w 2015 roku wystawa AES Show odbyła się w Polsce. Podczas tej imprezy, na blisko 70-metrowym stoisku Konsbud Audio zaprezentował nowości produktowe marki Neutrik. Spotkały się one z żywym zainteresowaniem zarówno profesjonalnych użytkowników, jak i szerokiego grona młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z realizacją dźwięku.

Na wystawie pojawił się przedstawiciel firmy Neutrik - Reinhard Feix, który zaprezentował kilka nowych serii produktowych. Część z nich jest już znana na polskim rynku, a pozostałe miały swoją nieoficjalną premierę podczas AES. Największym zainteresowaniem cieszyły się bezprzewodowe systemy przesyłu danych Xirium i Xirium X, nagrodzone w zeszłym roku Plasa Innovation Award. Odwiedzający znali je dotąd właściwie tylko z zagranicznych targów branżowych. Na wystawie można było na bieżąco śledzić współpracę Xirium X z dedykowanym do niego oprogramowaniem Companion. Miłośnicy nowinek technicznych poczuli na pewno niezwykłą satysfakcję mogąc osobiście przetestować tak unikalny system.

Na stoisku Neutrik zaprezentowano również pełną ofertę złączy i kabli optycznych OpticalCON Advanced wraz z urządzeniami do monitoringu optycznego powerMONITOR oraz nową serią wodoodpornych złączy zasilających powerCON TRUE1. Te ostatnie zostały uhonorowane nagrodą MIPA2015 podczas tegorocznych targów Prolight&Sound.

Neutrik na 138 kowencji AES

 
 

PDFDrukujEmail

Neutrik łączy „the Metropolitan Opera”

Nowojorska “the Metropolitan Opera” aktualnie przechodzi gruntowną modernizację budynku wzbogacając go o zróżnicowane systemy automatyzacji – odchodząc od środowiska analogowego na rzecz sterowania cyfrowego.

Wszystkie elementy automatyzacji posiadają panele łączące, które są montowane na stelażach z co najmniej szesnastoma gniazdami Neutrik etherCON oraz przełącznikami cyfrowymi Woordward DSS-2 dla każdego łącznika POE. Wprowadzono także kolejne dwa złącza płyty montażowej Neutrik opticalCON QUAD do kontroli komunikacji. Ruchome stelaże stanowią najważniejszy punkt automatyzacji i są rozprowadzane w obrębie całego budynku, a czasem wbudowywane w scenerię produkcji.

W związku z tak istotnym oraz złożonym projektem, obsługa klienta jest niezwykle ważna. Cameron Whitehom, kierownik ds. kontroli automatyzacji Metropolitan Opera, entuzjastycznie wyraża swoje poparcie w tym zakresie. “W trakcie realizacji tego projektu, jesteśmy w stałym kontakcie z Neutrik USA, a oni okazali się być bardzo elastyczni oraz skłonni do współpracy”, powiedział. “Ale najważniejsze jest to, że nie mieliśmy żadnych problemów z produktami Neutrik. Mamy setki etherCON oraz wiele złącz opticalCON. Kiedy powstaje problem, wiemy, że nie musimy się obawiać o produkty Neutrik, gdyż ta firma tworzy kuloodporne złącza.”

Neutrik łączy „the Metropolitan Opera”

 
 

PDFDrukujEmail

40 lat i miliard złącz

Neutrik - firma o światowej renomie czołowego dostawcy solidnych oraz niezawodnych rozwiązań dotyczących połączeń dla dźwięku, obrazu oraz danych - dziś ma przyjemność ogłosić swoją 40-stą rocznicę. Wszystko zaczęło się 40 lat temu na podwórzu starego gospodarstwa wiejskiego w Schaan, a dziś Lichtenstein, gdzie Neutrik był czołowym dostawcą innowacyjnych produktów elektrycznych i elektronicznych, a także systemów dla profesjonalnego przemysłu rozrywkowego. Dziś, 40 lat później, firma może z dumą powiedzieć, że to “Neutrik wyznacza standardy!”.

Gdy pojawia się scena, produkty Neutrik stanowią integralną część wystroju. Gdy zachodzi potrzeba podłączenia lub połączenia instrumentów, osób przemawiających itd., rozwiązania Neutrik w tym zakresie są zawsze wykorzystywane.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie produktów łączących oraz systemów łączeniowych dla profesjonalnego przemysłu rozrywkowego, Neutrik okazał się być najlepszym partnerem dla klientów z całego świata.

Rok 2015 to nie tylko obchody 40-stej rocznicy firmy, to także rok, w którym Neutrik wyprodukował swoje 1’000’000’000 złącze. Po roku 1983 – po wyprodukowaniu pierwszego miliona sztuk -  ten nowy krok naprzód niesie za sobą tysiąc razy więcej produktów. Ze względu na ten oszałamiający wynik, Neutrik może być bez przesady określany mianem lidera rynku w dziedzinie złącz XLR. Swój sukces zawdzięcza filozofii firmy, która obowiązuje od roku 1975 i koncentruje się na innowacyjności oraz wysokiej niezawodności.

40 lat i miliard złącz

 
 

PDFDrukujEmail

Złącza NLT8FX i NLT8FX-BAG w nowej odsłonie

W trosce o komfort pracy naszych klientów informujemy, że inżynierowie firmy Neutrik wprowadzili do konstrukcji złącza nakablowego speakon NLT8FX i NLT8FX-BAG drobne zmiany, mające na celu ułatwienie montażu złącza na kablu oraz lepsze zabezpieczenie zatrzasku. Zwiększył się rozmiar obudowy oraz części, na której umocowany jest zatrzask, przez co długość całkowita złącza uległa wydłużeniu o 16 mm, co ilustruje załączone zdjęcie. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przyczynią się do ułatwienia pracy osób używających w swojej pracy złącz firmy Neutrik.

Złącza NLT8FX i NLT8FX-BAG w nowej odsłonie

 
 

Strona 1 z 3

Copyright © 2024 Kable i złącza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.